Która platforma sklepowa jest godna polecenia?

Każdy sklep internetowy działa w oparciu o oprogramowanie, które można kupić, stworzyć samodzielnie lub wynająć. Jest one niezbędne do zarządzania towarami i magazynem czy też do administrowania sprzedaży i dostaw. Na rynku jest ogromny wybór, jeśli chodzi o systemy dla sklepów, dlatego też początkujący przedsiębiorca może mieć problem z tym, na jaki sklep na platformie się ostatecznie zdecydować.

Która platforma sklepowa będzie najlepsza?

Obecnie jest dostępnych kilka rodzajów platform sklepowych. Duże znaczenie podczas wybierania tej właściwej, ma wielkość sklepu i rodzaj sprzedawanych towarów. Platforma sklepowa może być darmowa, płatna czy też dedykowana. Można też zdecydować się na sklep na abonament, co oferuje chociażby platforma Sky Shop. W przypadku dedykowanej platformy, oprogramowanie wykonywane jest na zamówienie klienta, czyli dopasowane do jego indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Znacznie tańszych i szybszym rozwiązaniem jest oprogramowanie w formie dzierżawy, gdyż w tym przypadku nie potrzeba dużego wkładu własnego ani też posiadania specjalistycznej wiedzy informatycznej. Są również oprogramowania typu Open Source, gdzie wersja podstawowa jest udostępniana za darmo, jednakże za bardziej zaawansowane funkcje należy zapłacić, co również wiąże się ze sporymi kosztami.

Platforma dla małych sklepów

Wielu przedsiębiorców decyduje podczas tworzenia swojego sklepu online na oprogramowanie Open Source Magneto. Korzystanie z niego w wersji podstawowej jest bezpłatne jednak przystosowanie oprogramowania do obslugi nawet małego sklepu internetowego to koszt kilku-kilkunastu tys. zł. Można tutaj obsługiwać większą ilość sklepów za pomocą panelu administracyjnego oraz analizować i modyfikować je. Dostępna jest również wersja mobilna, czyli witryna sklepu może być wyświetlana na smartfonach i tabletach. Jeśli chodzi zaś o platformy oferujące sklep na abonament to warto zwrócić uwagę przede wszystkim na platformę Sky-Shop.pl. Jest to platforma łatwa w obsłudze i stosunkowo szybko można na jej oparciu uruchomić e-sklep. Sky-Shop.pl jest w pełni autorskim oprogramowaniem, które jest wykonane jest tak aby zapewniać wszystkie potrzebne narzędzia i integracje dla sklepu internetowego. O dobrej jakości oprogramoania świadczą również opinie klientów Sky-Shop.pl, które zdecydowanie polecają to oprogramowanie.

Dodaj komentarz